Saturday, October 29, 2011

Pytanie do Was

Co najlepiej przywieźć jako pamiątkę z Arizony? Najlepiej kawałek Arizony ;) W roli głównej moje kaktusy na arizonowej ziemi ;)
Witam Kochani. Dzisiaj notka odrobinę inna, bo z pytaniem. I ogólnie, trochę w tonie pogadankowym.
Jak wiecie, nie jest to blog taki typowy kosmetykowy - a przynajmniej nie tak do końca go sobie wyobrażałam. Nie jestem człowiekiem majacym obsesję na punkcie kosmetyków, lakierów do paznokci czy makijażu. Owszem, lubię takie rzeczy, ale nie są one moją drugą naturą. Ten blog powstał bardziej jako blog mający być pomocą dla osób zainteresowanych kosmetykami nietestowanymi na zwierzętach - oczywiście chętnie witam tu wszystkich zainteresowanych moimi notkami, bardzo mnie to cieszy, że przybywa mi obserwatorów i komentarzy, jest to niesamowicie przyjemne uczucie. Tak naprawdę jednak założyłam bloga, ponieważ gdy sama zaczynałam przygodę z kosmetykami nietestowanymi na zwierzakach, nie mogłam znaleźć nigdzie pomocy. Zwłaszcza ze strony kosmetycznych blogów. Po jakimś czasie odnalazłam wątek o bezpiecznych firmach na wizaż.pl i to okazało się wielką pomocą, jednak wciąż nie rozwiązało wielu wątpliwości - jak np. dotyczących tego, których kosmetyków omijać, a które najlepiej zastapić czym. I skąd brać wiadomości na ten temat. Dlatego zdecydowałam się sama założyć bloga i opisać moje starcia z nowymi kosmetykami. Bo, co jak co, ale musiałam wymienić wszystkie swoje kosmetyki na nowe, co bylo mniej więcej równoznaczne z zaczynaniem od zera, po omacku. Tak też rozpoczął żywot mój pierwszy blog. Trochę też, żeby pokazać, że takie postanowienie (zrezygnowania z testujących molochów) naprawdę nie jest problematyczne ani trudne. I że nei był to też chwilowy kaprys, tylko zwykłe postanowienie zmiany w życiu. Zwłaszcza, że na początku słyszałam opinie, że to podobno niewykonalne i że wszystko testuje i że w ogóle to jakiś bzdurny wymysł jest.

Jednak po wielu rozmowach z innymi widzę, że czytelnicy lubią różnorodność na blogach, której tutaj może po prostu brakować.I teraz, jakiś czas temu założyłam innego bloga na tym samym koncie to, na bloggerze, takiego trochę bliższego mojemu codziennemu życiu, który miał na celu opisywać moje śmieszne perypetie jako świeżo upieczonego emigranta. W sumie lubię taki porządek w blogach - jeden kosmetyczny, drugi emigracyjny... ale zauważyłam, że niektóre dziewczyny prowadzą jednego bloga, na którym opisują wszystko razem i dzięki temu niejako zapewniają sobie różnorodność notek, tematów i zdjęć. No i teraz moje pytanie - bardziej interesował by Was taki blog o wszystkim (wtedy będę po prostu na zmianę pisać trochę o tym, trochę o tamtym, trochę o kosmetykach, trochę o życiu w Stanach, trochę o ekologii, trochę o testowaniu na zwierzakach, trochę o najfajniejszych sklepach, róznych stanach, stylu życia, modzie tutaj - czy tak jak teraz jest dobrze? Pytam Was, bo po pierwsze - ufam, że wiecie najlapiej co Was najbardziej interesuje ;), a po drugie - bo sama nie umiem zdecydować. Wszystkie opinie mile widziane :)

5 comments:

 1. ja jestem za jednym blogiem - lubię urozmaicenia, a szczególnie lubię czytać o życiu na emigracji, no i o zdrowym stylu życia oraz ekologii :)

  ReplyDelete
 2. Śliczne dzięki za podpowiedź, Kotwilku :*

  Ktoś jeszcze chciałby zabrać głos?

  ReplyDelete
 3. Ogólnie chyba lepiej dla ciebie gdy będziesz miała wszystko w jednym miejscu - przy jednym blogu najważniejsze jest zgrabne tagowanie, dobrze otagowane notki same się pogrupują, jeśli będzie kogoś interesować tylko jeden dział bloga wejdzie na odpowiedni tag i po sprawie :)
  Dla mnie chyba też lepiej ze względu czasowych, łatwiej i częściej można wpadać na jeden adres, a nie na trzy, ale poza tym nie robi mi to różnicy.

  ReplyDelete
 4. Bardzo pomocna uwaga, wezmę to pod uwagę :) Śliczne dzięki :)

  ReplyDelete
 5. jak dla mnie to blog o wszystkim jest lepszym rozwiązaniem.
  bra

  ReplyDelete

Zaglądasz? Podziel się opinią! :)

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie uważnie czytam i zazwyczaj odpowiadam pod postem gdzie zostały zostawione. Jednocześnie proszę o niezostawianie komentarzy promująacych własnego bloga - naprawdę istnieją lepsze miejsca na reklamę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...