Wednesday, October 26, 2011

Uwaga, futrzak! :)

Słyszeliście kiedyś o Kapibarze? Po raz pierwszy usłyszałam o nich tu, w USA - te zwierzaki są niesamowite.Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.myconfinedspace.com/2009/10/04/a-capybara-in-a-bathtub/

Dziś mała przerwa na zdjęcia najśmieszniejszego zwierzaka na świecie. Nie do końca nazwałabym ich futrzakami z gracją, ale.... :)

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie: http://www.webofentertainment.com/2009/10/world-famous-capybara-caplin.html

Kapibara pochodzi z Ameryki Południowej i jest największym na świecie gatunkiem gryzonia. Kapibary można oswoić. Są zdolne do przywiązywania się do ludzi, można je trenować. Uwielbiają lody wodne i w ten sposób można im wydawać polecenia ;) Niestety nie można ich trzymać w każdym Stanie w USA, ale w wielu można. Istnieje już hodowla Kapibar w Texasie, z której można sobie takie zwierzątko przygarnąć. Potrafią być bardzo przyjazne. Niestety dużo jedzą i potrzebują jakiegoś zbiornika z wodą, żeby w nim pływać.

Uwielbiam Kapibary, są super! A Wy co myślicie? :)


9 comments:

 1. Połączenie bobra z dzikiem... Śmieszny stworek :)

  ReplyDelete
 2. ja od lat uwielbiam kapibary :)zawsze chcialam miec jedna dla siebie ;)

  ReplyDelete
 3. zdjęcie coś nie wchodzi :(

  aale linki za to <3 jaki cudziak <3 uwielbiam gryzonie, jestem typem szczurzej mamy, aczkolwiek nie pozwalam sobie już na żadne gryzonie z racji ich krótkiego żywotu - za bardzo mnie przytłacza to, że żyją krótko i umierają najczęściej na choroby, które mają genetycznie zakodowane z winy człowieka przez te setki manipulacji nimi :(

  A jak taka kapibara znosi kontakt z innymi zwierzętami? (czyżbym się zakochała? ;) )

  ReplyDelete
 4. Zoila: ale za to jaki słodziak! ;)

  Pierniczkowa: ja też się właśnie zastanawiam czy by jakiejś sobie nie przygarnąć - oczywiście w dłuższej perspektywie czasowej ;)

  Pralko: jeśli nei żyją w odosobnieniu, to dobrze żyją z innymi. Jeśli są hodowane w odosobnieniu, bardziej w celu koszenia trawnika ;), to nie wiem. Ale jeśli przebywają w okolicy innych zwierzaków, to podobno są przyjaźnie nastawione :)

  ReplyDelete
 5. Bardzo dziwne zwierzaki, no ale dla lubiących gryzinie... ;) Żyję znacznie dłużej niż szczurek czy chomik, chyba nawet dłużej niż przeciętna świnka morska. Wymagają uwagi, podobno z natury są trochę jak koty - niezależne, ale lubią uwagę właściciela.

  ReplyDelete
 6. Cuttteee...looks like a badger!! i love animals,i have 6 cats:)

  ReplyDelete
 7. dziwny, ale swojej wanny bym nie oddała }

  bra

  ReplyDelete
 8. od kiedy byłam mała wyprawy do zoo obowiązkowo kończyły się koło łódzkiej kapibary, na widok której piszczałam z radości :)
  szkoda że w Pl nie są zwierzątkami domowymi ;)

  ReplyDelete

Zaglądasz? Podziel się opinią! :)

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie uważnie czytam i zazwyczaj odpowiadam pod postem gdzie zostały zostawione. Jednocześnie proszę o niezostawianie komentarzy promująacych własnego bloga - naprawdę istnieją lepsze miejsca na reklamę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...